ul.Nanicka 22
zs3@zs3.edu.pl
fax: 58 672 78 51

Szlakiem Alfabetu Kaszubskiego

Uczniowie języka kaszubskiego z klas pierwszych wybrali się na poszukiwania elementów znanej piosenki kaszubskiej „Kaszëbsczé nótë”, które rozmieszczone są w naszym mieście i mają postać kamiennych rzeźb.

2017-06-12 więcej

Mamy laureatkę Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa

27 i 28 maja w Chmielnie odbył się Finał 46 Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Aleksandra Pilarska w kategorii klas gimnazjalnych zajęła pierwsze miejsce!

2017-06-01 więcej

Dla mamy kaszubskie piosenki, wiersze, tańce

Niedawno obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie języka kaszubskiego zaprosili swoich gości na program artystyczny, który przedstawili 24 maja po zajęciach lekcyjnych w stołówce szkolnej.

2017-05-30 więcej

Kaszubskie wesele

W ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych grupa uczniów języka kaszubskiego przygotowała przedstawienie „Wesele kaszubskie”, na które przychodzili uczestnicy rajdu pieszego „Śladami pana Czôrlińsczégò”.

2017-05-11 więcej

Kaszubskie zwyczaje wielkanocne

Od Świąt Zmartwychwstania Pańskiego do Świąt Zesłania Ducha Świętego trwa okres wielkanocny. W tym czasie uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z języka kaszubskiego przedstawiali swoim młodszym kolegom w różnych klasach przedstawienie o kaszubskich zwyczajach wielkanocnych zatytułowane „Dëgùsë”.

2017-05-03 więcej

Już niedługo Finał Konkursu Rodnô Mòwa w Chmielnie!

W eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa Aleksandra Pilarska zajęła I miejsce. Zapewniła sobie udział w finale tego konkursu, który w tym roku odbędzie się już po raz 46 w Chmielnie.

2017-04-28 więcej

Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

5 kwietnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” – eliminacje miejskie. Naszą szkołę reprezentowała najliczniejsza grupa uczniów: Maja Boike, Agata Grubba i Klaudia Szulta z 0c, Ania Łaga z Ib, siostry Agatka i Natalka Czoske z 3g, Alicja Kurowska i Nadia Mordas z 4b, Aleksandra Jankowska z VIb oraz Aleksandra Pilarska z 1e gimnazjum. Decyzją jury otrzymaliśmy zaszczytne nagrody!

2017-04-10 więcej

Zapisz dziecko na język kaszubski

Do 30 kwietnia można ubiegać się o rozpoczęcie nauki języka kaszubskiego w roku szkolnym 2017/2018. W tym celu rodzice powinni złożyć do dyrektora szkoły specjalny wniosek. Można go pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

2017-03-28 więcej

Mecz piłki siatkowej nagrodą dla uczniów języka kaszubskiego

Za wykonanie pięknych prac w II edycji konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby, uczniowie języka kaszubskiego otrzymali bilety na mecz piłki siatkowej kobiet. Oglądaliśmy zmagania drużyny atom Trefl z drużyną Polski Cukier Muszynianka.

2017-03-20 więcej

Podwójna nagroda na Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie

W ostatni dzień przed feriami 13 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie.

2017-01-31 więcej

sobota, 19 sierpnia 2017 r.
Dziś imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Do końca wakacji zostało: 12 dni