Szlakiem Kaszubskich Nut

2017-10-20

17.10.2017r. klasy pierwsze w ramach zajęć języka kaszubskiego wybrały się na wycieczkę pieszą po Wejherowie Szlakiem Kaszubskich Nut. Przygotowując się do tego wydarzenia uczniowie wykonali własnoręcznie mapę Wejherowa, na której zaznaczaliśmy wspólnie miejsca, gdzie znajdują się poszczególne nuty. Uczniowie poznali różne zakątki oraz obiekty naszego miasta oraz próbowali samodzielnie dotrzeć do każdego z miejsc z pomocą mapy. Nasza meta znajdowała się w Parku im. Aleksandra Majkowskiego, gdzie przy akompaniamencie piosenki odtwarzanej przez pomnik grajka, odśpiewaliśmy wspólnie całą piosenkę „Kaszëbsczé nótë” .