Konkurs recytatorski "Rodnô Mòwa"

2019-05-17

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na zajęcia j.kaszubskiego wzięli udział w konkursie recytatorskim "Rodnô Mòwa". I tym razem udało im się zająć zaszczytne miejsca na podium zarówno w eliminacjach miejskich, jak i powiatowych.

Eliminacje miejskie:

kategoria 1-3

II miejsce Anna Łaga kl. 3b

III miejsce Rozalia Budnik kl. 3b

kategoria 4-6

I miejsce Natalia Czoska 5d

II miejsce Agata Czoska kl. 5d

kategoria 7-8 i gimnazjum

I miejsce Aleksandra Pilarska kl. 3eg

II miejsce Aleksandra Jankowska kl.7b

W eliminacjach powiatowych II miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Pilarska, którą przygotowywała mgr Gabriela Kitowska. Pozostałych uczniów przygotowała mgr Magdalena Walikowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za ogrom pracy włożonej w przygotowania do konkursu. To wspaniałe że co roku zgłasza się tak wielu chętnych dzięki czemu możemy kultywować nasz piękny język kaszubski.

Magdalena Walikowska