Mamy laureatkę Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa

27 i 28 maja w Chmielnie odbył się Finał 46 Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Aleksandra Pilarska w kategorii klas gimnazjalnych zajęła pierwsze miejsce!

Dla mamy kaszubskie piosenki, wiersze, tańce

Niedawno obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie języka kaszubskiego zaprosili swoich gości na program artystyczny, który przedstawili 24 maja po zajęciach lekcyjnych w stołówce szkolnej.

Kaszubskie wesele

W ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych grupa uczniów języka kaszubskiego przygotowała przedstawienie „Wesele kaszubskie”, na które przychodzili uczestnicy rajdu pieszego „Śladami pana Czôrlińsczégò”.

Kaszubskie zwyczaje wielkanocne

Od Świąt Zmartwychwstania Pańskiego do Świąt Zesłania Ducha Świętego trwa okres wielkanocny. W tym czasie uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z języka kaszubskiego przedstawiali swoim młodszym kolegom w różnych klasach przedstawienie o kaszubskich zwyczajach wielkanocnych zatytułowane „Dëgùsë”.

Już niedługo Finał Konkursu Rodnô Mòwa w Chmielnie!

W eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa Aleksandra Pilarska zajęła I miejsce. Zapewniła sobie udział w finale tego konkursu, który w tym roku odbędzie się już po raz 46 w Chmielnie.

Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

5 kwietnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” – eliminacje miejskie. Naszą szkołę reprezentowała najliczniejsza grupa uczniów: Maja Boike, Agata Grubba i Klaudia Szulta z 0c, Ania Łaga z Ib, siostry Agatka i Natalka Czoske z 3g, Alicja Kurowska i Nadia Mordas z 4b, Aleksandra Jankowska z VIb oraz Aleksandra Pilarska z 1e gimnazjum. Decyzją jury otrzymaliśmy zaszczytne nagrody!

Zapisz dziecko na język kaszubski

Do 30 kwietnia można ubiegać się o rozpoczęcie nauki języka kaszubskiego w roku szkolnym 2017/2018. W tym celu rodzice powinni złożyć do dyrektora szkoły specjalny wniosek. Można go pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

Mecz piłki siatkowej nagrodą dla uczniów języka kaszubskiego

Za wykonanie pięknych prac w II edycji konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby, uczniowie języka kaszubskiego otrzymali bilety na mecz piłki siatkowej kobiet. Oglądaliśmy zmagania drużyny atom Trefl z drużyną Polski Cukier Muszynianka.

Podwójna nagroda na Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie

W ostatni dzień przed feriami 13 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie.

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech i na Kaszubach

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież gimnazjalna naszej szkoły zaprezentowała przed uczniami klas szóstych swój projekt edukacyjny dotyczący tradycji jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech.