Kartki świąteczne z paseczków

Już niedługo kiermasz szkolny, więc klasa III g, uczniowie języka kaszubskiego oraz chętne dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały świąteczne kartki i stroiki techniką quilingu.

Po raz pierwszy w finale Konkursu Czytelniczego „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

3 listopada laureaci eliminacji miejskich Konkursu Czytelniczego „Méster Bëlnégò Czëtaniô” wzięli udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w bibliotece w Bolszewie. Nasi uczniowie stanowili najliczniejszą grupę reprezentującą miasto Wejherowo.

Konkurs Czytelniczy „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

19 października w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Czytelniczy „Méster Bëlnégò Czëtaniô” na szczeblu miejskim. Uczniowie klas I –III czytali bajki Janusza Mamelskiego, starsi z klas IV- VI fragmenty opowiadania Stanisława Janke „Psë”.

W 77 rocznicę wydarzeń w Lasach Piaśnickich

Jak co roku wspólnie z  całą społecznością regionu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Piaśnicy. Była to okazja do oddani czci pomordowanym w Lasach Piaśnickich, ale też żywa lekcja historii.

Historia miasta i kaszubskie ślady w kościele klasztornym św.Anny

23 września w ramach godzin z języka kaszubskiego grupa uczniów klas trzecich miała okazję poznać historię swojego miasta. W tym celu udała się do kościoła klasztornego św. Anny.

Rozpoczęcie roku szkolnego na Kalwarii Wejherowskiej

Szukanie kaszubskich śladów i legendarnych miejsc w Gdańsku

16 czerwca grupa uczniów języka kaszubskiego wzięła udział w lekcji muzealnej w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Dla młodszych były zajęcia pt. „ Życie codzienne na statku i okręcie”, dla starszych „ Bitwa pod Oliwą”. Przeprawiliśmy się promem „ Motława” z Wyspy Spichrzów do Żurawia – najstarszego dźwigu portowego z czasów średniowiecza.

II Wanoga Lëterackô

1 czerwca liczna grupa klas drugich języka kaszubskiego wzięła udział w grze terenowej dla uczniów z całych Kaszub. Wanoga, czyli po kaszubsku wędrówka obejmowała Szlak Kamiennych Kaszubskich Nut w Wejherowie.

Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Rodnô Mòwa

13 kwietnia w Pałacu Przebendowskich odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Rodnô Mòwa. Naszą szkołę i miasto reprezentowały uczennice: Agata Czoska i Natalia Czoska (kategoria klas I – III) oraz Aleksandra Jankowska i Aleksandra Pilarska (kategoria klas IV – VI).

Sportowa nagroda za konkurs plastyczny

Uczniowie języka kaszubskiego z wszystkich grup wiekowych wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt. „Aktywne Kaszuby. Krajobraz. Wydarzenia. Ludzie”. Organizator konkursu Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie wspólnie ze Stowarzyszeniem Trefl Pomorze doceniło twórczość dzieci i młodzieży