Kaszubska Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

4 kwietnia br. uczniowie języka kaszubskiego uczestniczyli we Mszy Św. z liturgią kaszubską w wejherowskim klasztorze. Czytali modlitwy wiernych po kaszubsku.

Lekcje języka kaszubskiego inaczej …

W ramach zajęć z języka kaszubskiego odbyły się warsztaty haftu kaszubskiego. Podczas dwóch spotkań 6.03 i 20.03. uczniowie mieli okazję zapoznać się z kolorystyką i wzornictwem haftu kaszubskiego w odmianie wejherowskiej.

Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie

W ostatni dzień przed feriami 17 stycznia br. uczniowie języka kaszubskiego wzięli udział w IX Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie.

Dzéń Bùlewczi

W sobotę 21 września 2013 roku na polanie leśnej niedaleko szpitala odbyło się ognisko z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka dla dzieci uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego.