ul. Nanicka 22,
84-200 Wejherowo,
tel.: 58 672 17 15

Zdolnych motywować, słabszych inspirować, sportowców kreować, wszystkich integrować.

Nauka języka kaszubskiego

  • program obejmuje treści związane z regionem (nie tylko nauka języka, nauczanie blokowe obejmujące wszystkie rodzaje edukacji: język, historię, geografię, plastykę, muzykę)
  • w ramach zajęć organizowane są wycieczki bliższe i dalsze po Kaszubach, warsztaty sztuki ludowej, udział w różnorodnych konkursach regionalnych, przedstawieniach, koncertach itp.
  • szkoła zapewnia bezpłatne podręczniki dla ucznia zatwierdzone przez MEN
  • nauka języka kaszubskiego dla ucznia rozpoczyna się z chwilą złożenia pisemnego wniosku przez rodzica lub prawnych opiekunów dziecka
  • naukę można rozpocząć na dowolnym etapie edukacyjnym
  • więcej informacji na stronie www.skarbnicakaszubska.pl

Historia i kultura Kaszubów

Propozycja dodatkowego przedmiotu dla uczniów uczących się języka kaszubskiego, jak również dla tych którzy chcą poznać historię i kulturę swojego regionu a nie uczą się języka kaszubskiego.

Skierowana tylko dla uczniów z klas piątych i drugich gimnazjum.

Obejmuje naukę 1 godziny tygodniowo.

Zapisy na zajęcia odbywają się na podstawie wniosku pisemnego złożonego przez rodzica lub prawnego opiekuna dziecka ( do pobrania na stronie szkoły).

Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach z języka kaszubskiego nie muszą składać dodatkowego wniosku, aby rozpocząć naukę tego przedmiotu.

Pliki do pobrania

Komunikat

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

[x] ZAMKNIJ