Nauka języka kaszubskiego

• program obejmuje treści związane z regionem (nie tylko nauka języka, nauczanie blokowe obejmujące wszystkie rodzaje edukacji: język, historię, geografię, plastykę, muzykę)
  • w ramach zajęć organizowane są wycieczki bliższe i dalsze po Kaszubach, warsztaty sztuki ludowej, udział w różnorodnych konkursach regionalnych, przedstawieniach, koncertach itp.
  • szkoła zapewnia bezpłatne podręczniki dla ucznia zatwierdzone przez MEN
  • nauka języka kaszubskiego dla ucznia rozpoczyna się z chwilą złożenia pisemnego wniosku przez rodzica lub prawnych opiekunów dziecka
  • naukę można rozpocząć na dowolnym etapie edukacyjnym
  • więcej informacji na stronie www.skarbnicakaszubska.pl

Historia i kultura Kaszubów

Propozycja dodatkowego przedmiotu dla uczniów uczących się języka kaszubskiego, jak również dla tych którzy chcą poznać historię i kulturę swojego regionu a nie uczą się języka kaszubskiego.

Skierowana tylko dla uczniów z klas piątych i drugich gimnazjum.

Obejmuje naukę 1 godziny tygodniowo.

Zapisy na zajęcia odbywają się na podstawie wniosku pisemnego złożonego przez rodzica lub prawnego opiekuna dziecka ( do pobrania na stronie szkoły).

Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach z języka kaszubskiego nie muszą składać dodatkowego wniosku, aby rozpocząć naukę tego przedmiotu.